Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Okocimski przegrywa z Cracovią, Termalika wygrała z Polonią

  • Sport
  • date_range Środa, 2012.08.22 17:06 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:53 )
Zaległe, pierwszoligowe "derby Małopolski" dla Pasów

W zaległym meczu pierwszej kolejki I ligi piłkarskiej Okocimski Brzesko przegrał z Cracovią 0:2 (0:0). O pierwszej połowie spotkania można powiedzieć tyle, że się odbyła. Emocje zaczęły się w drugiej części meczu. Pierwszego gola dla Pasów zdobył w 51 minucie Bartłomiej Dudzic, a w sześć minut później bramkarza Okocimskiego pokonał Łukasz Zejdler. Asystą przy obu golach cieszył się wprowadzony do gry w 46 minucie Edgar Bernhardt. Cracovia kończyła mecz w 10, bo w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył (za uderzenie rywala) Dudzic. Mecz rozgrywany był w Krakowie na Suchych Stawach, gospodarzem był
Okocimski.

W drugim dzisiejszym, zaległym meczu I kolejki I ligi piłkarskiej Termalika Brukbet Nieciecza pewnie, 3:0 wygrała w Bytomiu z Polonią. Gole dla drużyny z Niecieczy zdobyli: Jakub Biskup, Dariusz Pawlusiński i Andrzej Rybski. Termalika awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2 (0:0)
sędziował: Rafał Greń
kartki:
żółte - Darmochwał, Wieczorek (Okocimski) oraz Straus, Szeliga (Cracovia)
czerwona - Dudzic

Składy:
Okocimski: Mieczkowski – Wieczorek, Jacek, Urbański, Wawryka, Szałęga (62 Litwiniuk), Baliga (77 Jeriomenko), Wojcieszyński, Pyciak, Darmochwał, Ogar (66 Zaniewski)
Cracovia: Pilarz – Struna, Kosanović, Żytko, Marciniak – Danielewicz (46 Zejdler), Szeliga (66 Żołądź), Straus – Steblecki (46 Bernhardt), Boljević, DudzicPo meczu powiedzieli:
Wojciech Stawowy: - Cieszę się, że zaległość z pierwszej kolejki, w postaci meczu z Okocimskim, mamy już za sobą. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu było nam bardzo potrzebne, nawet nie dlatego, że ono coś zasadniczo zmienia w oglądzie tabeli ligowej, ale dla lepszego samopoczucia. Nasza gra momentami wyglądała bardzo dobrze, a zależało nam na tym, żeby w dzisiejszym meczu nie tylko dobrze zagrać, ale przede wszystkim wygrać. O ile w pierwszej połowie bardzo się męczyliśmy ze szczelną obroną Okocimskiego i graliśmy troszeczkę niemrawo, o tyle w drugiej części meczu zespół zrozumiał, że przyjechał po pełną pulę. To było widać w drugiej połowie. Nie chcę mówić, że do naszej gry dużo wniosły zmiany, bo jestem zdania, że wszyscy chłopcy wiedzą co grać co mają robić na boisku. Cieszę się w każdym razie, że w spotkaniu z Okocimskim ta druga połowa była w naszym wykonaniu lepsza niż pierwsza, ponieważ w Katowicach było dokładnie odwrotnie. Matematycznie wychodzi na to, że w kolejnym meczu obie połowy powinny być już dobre. W drugiej połowie dzisiejszego meczu zespół grał już naprawdę fajnie, choć też nie ustrzegliśmy się błędów, ale ja też się z tych błędów też poniekąd cieszę, bo one pokazują, nad czym musimy jeszcze pracować. Zarówno ja, jak i piłkarze mamy świadomość tego, jaką prace musimy jeszcze wykonać. Jesteśmy drużyną w budowie, a i tak już do tej pory udało nam się zrobić bardzo wiele. Dziękuję moim piłkarzom za postawę, za ambicję na boisku i za zdobyte punkty. Od teraz skupiamy się na kolejnym meczu ze Stomilem Olsztyn.

Krzysztof Łętocha: - Gratuluję gościom wygranego meczu. My znamy swoje „miejsce w szeregu", lecz staramy się grać swoją piłkę - na tyle, na ile możemy. Przegraliśmy mecz, ale nie robimy z tego tragedii. Chciałbym podziękować chłopakom za zaangażowanie w tym meczu. Mieliśmy swoje ustawienie taktyczne, które mogło przynieść powodzenie, gdybyśmy pokusili się o strzelenie bramki. Myślę, że z tego meczu wyniesiemy doświadczenie, które pomoże nam w przyszłości. Teraz skupiamy się już na kolejnym meczu z Zawiszą Bydgoszcz.

TK/KN
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

956917

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię