Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów nie dopisują na swe konto drugiego zwycięstwa w sezonie. Przegrali dziś w Zabrzu z Górnikiem 20:27.
Lepiej w ten mecz weszli gospodarze, którzy objęli dwubramkowe prowadzenie, ale przy stanie 4:2 dla Górnika tarnowianie popisali się serią trzech kolejnych trafień i w 14 minucie to oni prowadzili róznicą dwóch goli. Na więcej jednak zabrzanie nie pozwolili. Mozolnie odrabiali dystans i na przerwę oba zespołu schodziły przy stanie remisowym 11:11. W drugiej części meczu ponownie gospodarze odskoczyli dość szybko na dystans dwóch bramek, w 39 minucie pierwszy raz osiągając trzybramkową przewagę. I gdy wydawało się, że "Jaskółki" są na najlepszej drodze do wyrównania (było tylko 19:20), nastąpiła seria czterech, kolejno straconych goli. Sama końcówka meczu przyniosła już tylo powiększenie przewagi Górnika.
Najwięcej bramek: dla Górnika: Patryk Mauer 8, Damian Przytuła 6, Dmytro Ilchenko 4, dla Unii: Taras Minotski 7, Shuichi Yoshida 5, Paweł Podsiadło 4.