Odwołany został planowany na dziś, drugi konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich, na mamuciej skoczni Kulm. Przyczyną były fatalne warunki atmosferyczne panujące w Bad Mitterndorf w Austrii, przede wszystkim bardzo silny wiatr. Co ciekawe - to nie była decyzja jury konkursu i dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera, ale lokalnych władz, które nie zezwoliły na przeprowadzenie konkursu ze względu na bezpieczeństwo nie tylko zawodników, ale i kibiców oraz obsługi imprezy. Kolejne zawody PŚ w skokach narciarskich odbędą się już w czwartek, w Wiśle.

Polscy skoczkowie narciarscy zdominowali konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle Malince. Podopieczni trenera Łukasza Kruczka zajęli całe podium. Wygrał Maciej Kot (125 m, nota 126,1 pkt) przed Klemensem Murańką (124 i 125,4) i Dawidem Kubackim (125 i 125). Podobnie jak wczoraj - z powodu silnego wiatru rozegrano tylko jedną serię skoków.

Liderem Pucharu Kontynentalnego jest Norweg Johann Andre Forfang. Najlepszy z Polaków, Klemens Murańka zajmuje 10. miejsce.

Z kolei w Zakopanem, konkurs skoków zaliczany do klasyfikacji FIS Cup wygrał Niemiec - Michael Dreher (131,5 m).  Najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentował się Jakub Kot, który skoczył 127 m i uplasował się na piątym miejscu. Tu też konkurs zakończono po pierwszej serii skoków.