Na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy U-23 w szwedzkim Gavle mieliśmy w piątek trzy finałowe występy zawodników z Małopolski.

Klaudia Siciarz z krakowskiego AZS AWF wywalczyła srebrny medal w biegu płotkarskim na dystansie 100 metrów, ustanawiając rekord życiowy – 12,82 sek. Wygrała Białorusinka Elvira Herman (12.70 - rekord mistrzostw).

W konkursie skoku w dal mężczyzn wystapił Mateusz Różański z Klubu Uczelnianego tarnowskiej PWSZ. Wczoraj w kwalifikacjach ustanowił nowy rekord życiowy (7.84 m). Dzisiaj zaczął na podobnym poziomie – 7.78, co dawało mu trzecie miejsce po I serii . Ale dwóch rywali lądowało już wtedy poza granicą 8. metrów. Grek Miltiádis Tentóglou uzyskał 8.22 m, czyli najlepszy w tym roku wynik w Europie. W 6. próbie poprawił się na 8.32 i sięgnął po złoty medal. Skoczek rodem z Wojnicza już dzisiaj wyniku nie poprawił, a jego rywale bili „życiówki” i spychali go poza podium. Ostatecznie podopieczny trenera Jarosława Wałaszka ukończył konkurs na 5. miejscu.

Złoty medal na mistrzostwach w Gavle wywalczyła w biegu na 100 m Ewa Swoboda. Jej czas 11.15 sek., to najlepszy wynik w tym sezonie. Srebro w biegu na 110 m przez płotki zdobył Michał Sierocki, ustanawiając rekord życiowy (13.63 s). Wygrał Szwajcar Jason Joseph.