- A
- A
- A
Małopolski Wyścig Górski: Etap I RELACJA
Z Rynku w Trzebini wystartował 51 Małopolski Wyścig Górski. Sprawdź wyniki i przeczytaj jak wyglądała walka w trakcie I etapu.Małopolski Wyścig Górski
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 13
51 Małopolski Wyścig Górski rozpoczął się na dobrą sprawę w środę na Rynku Głównym w Krakowie. Tam odbyło się 30 Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa.Wygrał Bartłomiej Matysiak, dzięki czemu dziś wystartował na trasę I Etapu w pomarańczowej koszulce lidera.
Kolarze wystartowali o 12.15 z trzebińskiego Rynku. Już na 3 kilometrze, w Myślachowicach zlokalizowana była pierwsza górska premia im. Jana Góreckiego. Jako pierwszy osiągnął ją Jacek Morajko, kolarz grupy CCC Polkowice. Drugi był Patryk Stosz (TC Chrobry Lasocki Głogów), który niedawno był najlepszym góralem w Karpackim Wyścigu Kurierów, a na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Tracz (Team Wibatech - Brzeg).
Po pierwszej górskiej premii nastąpił atak trzech zawodników. Wśród nich jest Marcin Sapa (BDC - Marcpol Team), który w 2008 roku wygrywał już Małopolski Wyścig Górski. Przewaga prowadzącej trójki nad peletonem szybko wzrosła do 2 minut.
Pierwsza lotna premia, rozegrana w Krzeszowicach (18 km) padła łupem prowadzącej trójki. Pierwszy linię premii minął Marcin Sapa (BDC - Marcpol Team). Drugi był Kornel Sójka (Las Vegas Power Energy Drink), a trzeci Niemiec Max Walsleben (Team Nutrixxion-Abus). Peleton na razie nie ma większej ochoty na pogoń za uciekinierami.
Na drugiej górskiej premii (Nowa Góra - 47 km) pierwszy był Max Walsleben, za nim Kornel Sójka, a trzeci Marcin Sapa. na 50-tym kilometrze przewaga uciekinierów nas peletonem wynosi 3 min 40 sekund. Na 51-szym kilometrze Kornel Sójka miał defekt, ale szybko dołączył do uciekinierów.
Druga lotna premia w Olkuszu (64 km): pierwszy Marcin Sapa, drugi Max Walsleben, za nimi Kornel Sójka. Przewaga nad peletonem wzrosła do 5 min 50 sekund.
Trzecia lotna premia w Wolbromiu (87 km): Marcin Sapa, Kornel Sójka, Max Walsleben. Przewaga nad peletonem zaczyna topnieć,
Na setnym kilometrze peleton traci do uciekinierów 3 minut 20 sekund i dystans ciągle maleje.
Około 125. kilometra ucieczka została zlikwidowana. Do mety prawdopodobnie dojedzie cały peleton.
Zgodnie z przewidywaniami, na Rynku w Miechowie finiszował niemal cały peleton. Niemal, bo na 500 metrów przed finiszem doszło do dużej kraksy. Po kilkunastu minutach analizowania zapisu z ostatnich metrów wyścigu, sędziowie ogłosili, że zwyciężył Włoch Riccardo Bolzan (Cycling Team Friuli). Drugie miejsce zajął Słowak Erik Baska (Dukla Trencin Trek), Podium uzupełnił najlepszy z Polaków Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ). Pecha mieli prowadzeni przez trenera Zbigniewa Klęka kolarze reprezentacji Polski. Tuż przed kraksą byli na znakomitych pozycjach do ataku. Konieczność ratowania się przed upadkiem była równoznaczna z pożegnaniem z ambicjami...
Liderem wyścigu po I etapie jest Bolzan, który o 1 sekundę wyprzedza Marcina Sapę (procentowały sekundy bonifikat z lotnych premii).
Wyniki 1. etapu Trzebinia - Miechów (152 km):
1. Riccardo Bolzan (Cycling Team Friuli/Włochy) 3:48.47
2. Erik Baska (Dukla Trencin Trek/Słowacja)
3. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ)
4. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Enegry Drink)
5. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)
6. Krzysztof Tracz (Team Wibatech Brzeg) - wszyscy ten sam czas
klasyfikacja generalna:
1.Riccardo Bolzan (ITA) 3:48.47
2. Marcin Sapa (POL) strata 1 s
3. Erik Baska (SVK) strata 4 s
4. Kornel Sójka (POL) strata 5 s
5. Błażej Janiaczyk (POL) starta 6 s
6. Max Walsleben (GER) ten sam czas
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
08:00
Kolejne dni majówki będą coraz cieplejsze; w niedzielę nawet 28 st. C
-
07:52
Zabytkowe tramwaje wracają na ulice Krakowa. Unikatowy wagon LOWA po raz pierwszy na torach
-
07:40
Tiramisu długie na 440 metrów! Polsko-włoska rodzina spod Tarnowa wśród rekordzistów Guinnessa
-
07:29
Stumetrowa flaga przejdzie przez Kraków. Patriotyczny pochód na Wawel
-
19:56
Za to możesz dostać mandat w majówkę. Straż Miejska przypomina zasady
-
18:59
Ukraina w UE? „Negocjacje są na razie bardziej teoretyczne niż realne”
-
17:58
Czy Kraków Airport zatrzyma się w rozwoju? Wszystko zależy od jednej inwestycji
-
16:21
Rusza przetarg na górski odcinek nowej linii kolejowej w Małopolsce. „To jeden z najtrudniejszych fragmentów”
-
16:20
Śpiewy, flagi i patrole. Angielscy kibice w sercu Krakowa przed wielkim starciem
-
16:07
Zajrzeć do środka historii. Jak tomograf zmienia archeologię
-
14:52
Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka w Krakowie?
-
14:38
"A ja mam lokomotywę...". Tak wygląda legenda kolei!
-
14:34
Spełnili marzenie o własnej lokomotywie. Unikat z Sądecczyzny na torach
-
14:01
Wypadki w Krakowie. Uwaga na utrudnienia!
-
13:28
"Jest to ptak, który potrafi wyłączyć część mózgu". Jerzyki wracają
-
13:10
Euro w Polsce: stracona szansa czy rozsądna decyzja?
-
13:08
"Radio za żelazną kurtyną". Słuchowisko na podstawie książki Anne Applebaum
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze