Na mecie w pobliżu Hotelu Arłamów Dostijew wyprzedził o trzy sekundy Luksemburczyka Arno Wallenborna oraz o dziewięć sekund Belga Emiela Verstrynge, który finiszował na czele kilkunastoosobowej grupy z liderem wyścigu i z jedynym reprezentantem Polski - Gruszczyńskim.

W klasyfikacji generalnej wyprzedził o 17 sekund swojego rodaka Brieuca Rollanda oraz Wallenborna. Gruszczyński stracił do zwycięzcy 45 sekund. 16. miejsce zajął Mateusz Gajdulewicz - 1.25. Straty pozostałych 12 Polaków, którzy ukończyli rywalizację, były już znacznie większe.

W organizowanym przez Czesława Langa pięcioetapowym wyścigu, którego trasa prowadzi z Czech przez Słowację do Polski, wystartowały 22 narodowe reprezentacje zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy polskie ekipy.

Orlen Wyścig Narodów jest jedną z większych imprez w tej kategorii wiekowej, obok Tour de l'Avenir we Francji oraz Wyścigu Pokoju w Czechach.