Justyna Kowalczyk szósta na piątym etapie prestiżowych zawodów Tour de Ski. Dystans piętnastu kilometrów stylem dowolnym w Toblach najszybciej pokonała zwyciężczyni czterech poprzednich biegów Marit Bjoergen wyprzedzając swoje rodaczki Heidi Weng i Therese Johaug. Polkę wyprzedziły jeszcze Szwedka Emma Wiken i kolejna z Norweżek Ragnhild Haga. Brawa dla Sylwii Jaśkowiec która zajęła siedemnaste miejsce, Kornelia Kubińska była 29.

W biegu mężczyzn na dystansie 25 kilometrów wygrał Norweg Petter Northug, który dzięki skutecznemu atakowi w końcówce wyprzedził trójkę rywali. Na podium stanęli jeszcze Szwed Calle Halfvarsson i Norweg Martin Johnsrud Sundby, a tuż za podium znalazł się Rosjanin Jewgienij Biełow. 46. był Polak Maciej Kreczmer. Liderem Tour de Ski jest Petter Northug.

Do końca rywalizacji w Tour de Ski pozostały jeszcze dwa etapy.