Bolesne zderzenie z 2. ligą zalicza Garbarnia Kraków. Beniaminek przegrał w sobotę drugi mecz na tym szczeblu, tym razem na stadionie w Bełchatowie. Podopieczni Mirosława Hajdy grali z GKS-em, który jeszcze trzy sezony temu występował w LOTTO Ekstraklasie. W trzeciej minucie gola dla miejscowych zdobył Bartłomiej Bartosiak, ale szybko stracony gol nie podłamał Garbarni. Dziesięć minut później wyrównał Petar Borovićanin. Kolejne minuty należały jednak do GKS-u. Tuż przed przerwą prowadzenie GKS-owi dał Łukasz Pietroń, a w drugiej połowie Dawid Flaszka ustalił wynik meczu na 3:1. Druga kolejka przyniosła więc Brązowym drugą porażkę, choć jedno trzeba podopiecznym Mirosława Hajdy oddać - wyjazdy do Radomia czy Bełchatowa to jedne z najtrudniejszych spotkań w sezonie. W następnych kolejkach o punkty powinno być nieco łatwiej.

PGE GKS Bełchatów - Garbarnia Kraków 3:1 (2:1)
3' Bartosiak, 45' Pietroń, 68' Flaszka - 13' Borovićanin

Puszcza Niepołomice, po tym, jak na inaugurację pokonała w dobrym stylu Chojniczankę Chojnice, w drugiej kolejce mierzyła się z innym beniaminkiem - Rakowem Częstochowa. W zeszłym sezonie te ekipy mierzyły się na drugoligowym froncie, ale drużyna Tomasza Tułacza nie wspomina tamtych starć dobrze. Wystarczy powiedzieć, że Raków był jedyną ekipą, jaka dwukrotnie zdołała Puszczę pokonać. Szczególnie emocjonująco było w Częstochowie, gdzie Puszcza długo prowadziła, ale w końcówce wypuściła punkty. W niedzielę w Niepołomicach działo się dużo od samego początku. W pierwszej połowie padło aż pięć bramek - Raków objął prowadzenie po strzale Niewulisa, a dwa kolejne gole dla gości zdobył Portugalczyk José Embaló. Po stronie Puszczy najpierw wyrównał Domański, a w 36. minucie ten sam zawodnik z rzutu karnego doprowadził do stanu 2:3. Druga połowa goli już jednak nie przyniosła. Raków wciąż jest dla Puszczy rywalem bardzo niewygodnym - niezależnie od tego, na jakim szczeblu toczone są mecze.

Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 2:3 (2:3)