Dziś w Satelicie czyli Małej Hali Spodka pierwszy mecz finałowy TAURON Hokej Ligi. GKS Katowice zagra o trzecie kolejne złoto, Unia o pierwsze mistrzostwo po 20 latach. W tym sezonie w meczach GieKSa – Unia górą drużyna z Oświęcimia. Wtorkowy mecz rozpocznie się o godz. 18.30. Pół godziny wcześniej rozpocznie się starcie o brąz GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie.

W sezonie zasadniczym GieKSa i biało-niebiescy zmierzyli się pięć razy, trzy z tych spotkań wygrali oświęcimianie. Unia wygrała u siebie 5:2 i 4:3 po dogrywce oraz w Satelicie 5:1. Ślązacy zwyciężyli 5:2 na wyjeździe i 2:1 u siebie.

W play-offach w katowickiej drużynie błyszczą Hampus Olsson, Ben Sokay i Grzegorz Pasiut. Dwaj pierwsi są najlepszymi strzelcami zespołu, zdobyli po 5 bramek, a reprezentant Polski to specjalista od asyst, ma obecnie 8 kluczowych podań. W Unii liczą na Marka Kaleinikovasa, dotychczas w play-offach strzelił 6 goli oraz Kamila Sadłochę i Elliota Lorraine – obaj mają po 7 asyst.

We wtorek odbędzie się także mecz o trzecie miejsce, w którym GKS Tychy zagra z JKH GKS Jastrzębie. O brązowy medal rywalizacja trwa do dwóch zwycięstw. W tym sezonie obie drużyny zmierzyły się sześć razy – pięciokrotnie w lidze i raz w Pucharze Polski. Bilans jest korzystniejszy dla tyszan, którzy cztery razy wygrali (w tym raz w PP), a dwa spotkania przegrali.

TERMINARZ MECZÓW FINAŁOWYCH TAURON HOKEJ LIGI (gra się do 4. zwycięstw)

Pierwszy mecz finałowy

wtorek, 2 kwietnia, godz. 18:30

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim

Drugi mecz finałowy

środa, 3 kwietnia, godz. 18:30

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim

Trzeci mecz finałowy

sobota, 6 kwietnia, godz. 17:30

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Czwarty mecz finałowy

niedziela, 7 kwietnia, godz. 20:30

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

ewentualnie...

Piąty mecz finałowy

środa, 10 kwietnia, godz. 18:30

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim

Szósty mecz finałowy

piątek, 12 kwietnia, godz. 20:30

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Siódmy mecz finałowy

niedziela, 14 kwietnia, godz. 20:30

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim