W środę w Satelicie odbył się drugi mecz finałowy TAURON Hokej Ligi. Tym razem obrońcy tytułu zagrali lepiej niż we wtorek i pewnie pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 3:0. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 1-1. W sobotę i niedzielę kolejne spotkania finałowe na lodowisku w Oświęcimiu.

Środowy mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy, bo już w 2. minucie Hampus Olsson wpisał się na listę strzelców. Ponownie bardzo dużo było w tym meczu twardej, ostrej walki. Katowiczanie grali lepiej niż we wtorek, byli bardziej aktywni, wygrywali wznowienia oraz oddali zdecydowanie więcej strzałów. W drugiej tercji wykorzystali grę w podwójnej przewadze. Shigeki Hitosato otrzymał idealne podanie od Bartosza Fraszki i z bliska wpakował krążek do siatki, wyprowadzając swój zespół na 2:0.

Oświęcimianie próbowali się zrewanżować, ale miejscowi bardzo dobrze także grali w defensywie. W trzeciej tercji reprezentant Polski Mateusz Michalski zdobył bramkę na 3:0. Po zakończonym spotkaniu kibice dziękowali także bramkarzowi, bo John Murray obronił wszystkie 29 strzałów.

Kolejne dwa mecze odbędą się na lodowisku w Oświęcimiu w sobotę i niedzielę, a zobaczy je komplet widzów, bo wszystkie bilety zostały wyprzedane.

Drugi mecz finałowy: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 1-1. Trzeci mecz w sobotę w Oświęcimiu.

Bramki: 1:0 Hampus Olsson (2), 2:0 Shigeki Hitosato (27), 3:0 Mateusz Michalski (57).

Kary: GKS - 12; Unia - 24 minuty. Widzów 1 400.