Piłkarze Cracovii w dwóch ostatnich meczach odnieśli dwa zwycięstwa. W sobotę, w spotkaniu 7. kolejki ekstraklasy, staną przed szansą przedłużenia tej serii. Mecz Cracovii z Górnikiem Zabrze rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy do słuchania sportowego kanału internetowego Radia Kraków TRANSMISJE dostępnego także w aplikacji na smartfony i w cyfrowych odbiornikach z systemem DAB+.

Trener Pasów Michał Probierz przyznał, że przerwa na mecze reprezentacji przyszła dla jego zespołu we właściwym momencie, gdyż był czas, aby zawodnicy narzekający na drobne urazy mogli się w stu procentach wyleczyć. "Potrzebowaliśmy trochę czasu, bo w meczu w Niecieczy niektórzy zawodnicy nie wytrzymali tempa, gdyż z powodu kontuzji nie mogli trenować z normalnym obciążeniem. Teraz oprócz Thiago, który przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadła w kolanie, wszyscy są gotowi do gry, w tym napastnik Filip Balaj" – poinformował.

Cracovia po kiepskim początku sezonu odbiła się od dna i w ostatnich dwóch meczach pokonała Jagiellonię Białystok i Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. "W tym roku nie mieliśmy takich pozytywnych serii więc zrobimy wszystko, aby ją przedłużyć. To nie będzie łatwe, bo Górnik potrafi dobrze grać. Pokazał to zwłaszcza w poprzednim, wyjazdowym meczu z Jagiellonią, którą zneutralizował. Doszło tam kilku nowych piłkarzy. Czeka nas ciężki bój" – nie miał wątpliwości Probierz.

Trener Cracovii nie ukrywał, że z Górnikiem wiążą go dobre wspomnienia, gdyż przez siedem sezonów był piłkarzem tego klubu. "Janek Urban to doświadczony trener, kumplujemy się, miło go wspominam. To był jeden z lepszych piłkarzy jakich znam, fenomenalny człowiek. W Górniku jest też Grzegorz Staszewski, który pracował u nas. W ogóle mam tam wielu znajomych, z którymi grałem. Nigdy nie zapomnę jak kibice mnie przywitali, gdy przyjechałem tam już jako zawodnik Pogoni Szczecin" – przyznał.

W trakcie przerwy na reprezentację ze sztabu szkoleniowego Cracovii – ze względu na sprawy osobiste – odszedł Maciej Kalkowski, który potem skorzystał z oferty Lechii Gdańsk i został asystentem Tomasza Kaczmarka w klubie ze swojego rodzinnego miasta. "Odszedł od nas, ale nie bezpośrednio do Lechii. Miał sprawy rodzinne i poszliśmy mu na rękę, rozwiązując umowę. W innych klubach zaliczane jest to na plus, a u nas na minus. Wiedziałem o jego problemach, niestety nie udało się ich poukładać i odszedł. Teraz w Lechii zmienił się trener, zaproponowano mu pracę i można tylko pogratulować dobrego wyboru. W tej chwili prowadzę rozmowy odnośnie asystenta. Może weźmiemy jakiegoś młodego trenera, który będzie się szkolił, już kilkanaście razy tak robiłem" – wyjaśnił Probierz, który życzył też powodzenia nowemu szefowi wyszkolenia akademii Cracovii, którym został Mirosław Hajdo: "To człowiek, który ma wiedzę, który spowoduje, że będziemy się rozwijać".

W ostatnich dniach okna transferowego Cracovia wypożyczyła do Puszczy Niepołomice stopera Ołeksija Dytiatjewa. Ukrainiec, który w tamtym sezonie przechodził rehabilitację zerwanego więzadła w kolanie, był ostatnio zawodnikiem III-ligowych rezerw.