Karolina Wozniacka,wyeliminowała Agnieszkę Radwańską z turnieju WTA w Cincinnati. Polka musiała uznać wyższość swojej bliskiej przyjaciółki. Dunka wyraźnie powraca do wysokiej formy. W poprzednich dwóch turniejach odniosła zwycięstwo w Stambule, a w Montrealu minimalnie przegrała w 1/4 finału z Sereną Williams. Amerykanka będzie ponownie jej rywalką, tym razem w walce o finał Western & Southern Open.
Ćwierćfinałowy pojedynek Radwańskiej z Wozniacką był bardzo wyrównany, erfektowny i stojący na bardzo wysokim poziomie. Dunka obydwa sety rozstrzygała w dopiero w końcowej ich fazie. W pierwszym secie najlepsza polska tenisistka przełamała podanie Dunki w piątym gemie, ale nie potrafiła utrzymać przewagi. Przegrała dwa kolejne. W 10.gemie Woźniacka przeprowadziła bardzo ryzykowne akcje, ale dało jej to sukces. W drugi partii Radwańska przegrała dwa pierwsze gemy, by doprowadzić do wyrównania przy stanie 3:3. Tym razem końcówka seta była jesczce bardziej wyrównana. Potrzebna była rozgrywka tie-breakowa, którą Dunka wygrała 7:5.

Ćwierćfinał WTA Cincinnati: Agnieszka Radwańska (4) – K arolina Wozniacki (12) – 4:6 6:7