Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

A. Radwańska walczy o ćwierćfinał US Open

  • Sport
  • date_range Poniedziałek, 2012.09.03 06:08 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:54 )
Znamy już cztery ćwierćfinalistki wielkoszlemowego turnieju w Nowym Jorku.

Znamy już cztery ćwierćfinalistki tenisowych, wielkoszlemowych, otwartych mistrzostw Stanów Zjednoczonych. Są nimi w kolejności alfabetycznej: Białorusinka Victoria Azarenka, Francuzka Marion Bartoli, Australijka Samanta Stosur i Rosjanka Maria Szarapowa.

Tym razem nie na korcie centralnym tenisowego kompleksu Flushing Meadows w Nowym Jorku, ale na korcie noszącym imię Louisa Armstronga - o awans do tej fazy turnieju walczyć będzie Agnieszka Radwańska. Ten cel krakowianka może osiągnąć po raz pierwszy w karierze. Po drugiej stronie siatki stanie 29-letnia Włoszka Roberta Vinci. Ta sama, która w I rundzie nowojorskiego turnieju wyeliminowała młodszą siostrę Agnieszki, Urszulę. Będzie zatem okazja do rodzinnego rewanżu. Dzisiejsze rywalki w walce o ćwierćfinał US Open zmierzyły się do tej pory czterokrotnie, cztery razy lepsza była krakowianka. Agnieszce życzyć wypada powtórki z Rzymu, sprzed dwóch lat, kiedy to pozwoliła Włoszce wygrać tylko jednego gema. Najlepsza polska tenisistka zagra dziś w nowojorskiej edycji wielkiego szlema, w grze pojedynczej - po raz 20.

Spotkanie z Vinci rozpisane jest jako trzeci pojedynek ósmego dnia turnieju, więc to będą raczej nocne emocje dla tych, którzy oglądać będą telewizyjną relację zza oceanu.

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię