- Chcemy pokazać, że kultura nie jest jakimś elitarnym doświadczeniem, świątecznym fajerwerkiem. Jesteśmy przekonani, że może stać się częścią codziennego życia, a zarazem skutecznym, choć nieoczywistym narzędziem poznawania świata - mówi redaktorka programowa stacji Justyna Nowicka.

Radio Kraków Kultura to także muzyka. - W przeważającej mierze ta, którą zwykle nazywa się poważną, ale nic bardziej mylnego - to czysta rozrywka. Nie szkodzi, że sprzed czterystu, trzystu, dwustu czy stu lat - mówi szef muzyczny stacji Paweł Szczepanik. - Wierzymy, że możemy ulegać tym samym namiętnościom, co nasi antenaci. Jednocześnie nie zapominamy o współczesności, stąd domieszka jazzu, muzyki tradycyjnej czy współczesnej. Bo siła kultury tkwi w różnorodności - dodaje.

Pierwsza audycja w ramówce nowej stacji to „Radio Kraków Kultura na co dzień” (od poniedziałku do piątku między godz. 8.00 a 10.00). Poranny program prowadzą m.in. Paweł Szczepanik, Jacek Bańka, Justyna Nowicka, Robert Konatowicz.
Jeszcze w styczniu usłyszą Państwo premierowe audycje m.in. Jolanty Drużyńskiej, Katarzyny Fortuny, Anny Łoś, Marcina Ziobry, Mateusza Borkowskiego i Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej, Rafała Zbrzeskiego i Jana Stępnia.
Radia można obecnie słuchać przez stronę internetową https://radiokrakowkultura.pl/, aplikację i stronę internetową Radia Kraków: https://www.radiokrakow.pl/player/ i w systemie DAB+.
Czekamy na Państwa opinie dotyczące naszego nowego kanału. Można je wysyłać na adres email [email protected].
oraz w systemie DAB+