Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

„Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” w interpretacji Anny Polony

  • Wydawnictwa
  • date_range Poniedziałek, 2017.10.23 09:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:48 )
Niemal tolkienowska opowieść autorstwa Zofii Kossak, zaczerpnięta z polskiej tradycji. Specjalnie dla słuchaczy Radia Kraków w interpretacji wybitnej aktorki Anny Polony.

Fot. Michał Karoń

Na swoim najnowszym wydawnictwie Radio Kraków sięgnęło do wydanej po raz pierwszy w 1926 roku książki dla dzieci Zofii Kossak „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. Tę niemal tolkienowską opowieść, zaczerpniętą z polskiej tradycji, specjalnie dla słuchaczy Radia Kraków przeczytała wybitna aktorka Anna Polony. Dźwiękowa wersja „Kłopotów Kacperka” zrealizowana została w 2016 roku przez reżyserkę radiową Ewę Ziemblę i była emitowana w odcinkach na antenie Radia Kraków. „Kłopoty Kacperka” to historia opisująca przygody starego skrzata i jego przyjaciół zamieszkujących w starym domu na Śląsku Cieszyńskim. To opowieść pełna magii i przygód, w której pojawiają się dobre baśniowe stworki: kanapony, igi-igi, akwadony czy piruski, ale też okrutny Satu, który kradnie Kacperkowi talizman dający mu niezwykłe opiekuńcze moce. Teraz ta ponadczasowa baśń o góreckim skrzacie i jego wiernych przyjaciołach, o poświęceniu i sile przyjaźni, wydana została przez Radio Kraków w formie audiobooka, w specjalnie dobranej oprawie muzycznej i efektowej.

Przygody skrzata Kacperka polecam wszystkim, którzy kochają bajki i baśnie - najmłodszym, starszym i najstarszym, do których się zaliczam. W swojej interpretacji starałam się oddać cały czar i dziwność tej wspaniałej opowieści Zofii Kossak. To historia o zwierzętach, stworkach żyjących w starym domu, duchach dobrych i złych. O sile, magii i potędze przyjaźni.
Kocham takie opowieści.


Anna Polony

„Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” Zofii Kossak - czyta Anna Polony

Reżyseria i opracowanie dźwiękowe: Ewa Ziembla

Realizacja radiowa: Wojciech Gruszka

Format: mp3


„Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” Zofii Kossak - czyta Anna Polony

Reżyseria i opracowanie dźwiękowe: Ewa Ziembla

Realizacja radiowa: Wojciech Gruszka

Format: mp3

Czas: 159 minut

Cena: 24,90 zł

Kliknij TUTAJ aby zamówić płytę.

 

Wszystkie radiowe wydawnictwa płytowe oraz gadżety możesz kupić w naszym sklepie internetowym: https://sklep.radiokrakow.pl/

Zapraszamy!

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię