Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Olimpijczyk, kajakarz Dariusz Popiela po raz kolejny nagrodzony za swoje działania na rzecz upamiętnienia ofiar Holocaustu

Tym razem sportowiec otrzymał Nagrodę POLIN. Został doceniony za swój projekt "Ludzie, nie liczby", w ramach którego wraz z grupą wolontariuszy ratuje od zapomnienia cmentarze żydowskie w Małopolsce.

Fot. Damian Radziak

Wielokrotny mistrz Polski w kajakarstwie górskim oraz  medalista mistrzostw świata i Europy odnowił już cmentarz w Krościenku nad Dunajcem, Grybowie, Czarnym Dunajcu i Nowym Targu.

- To miłe, że projekt został dostrzeżony. Takie nagrody mobilizują do dalszej pracy - mówi sądeczanin Dariusz Popiela.

Mówi Dariusz Popiela

Na każdym odnowionym przez sportowca cmentarzu powstają pomniki z wypisanymi na nich imionami i nazwiskami zamordowanych w okolicy w czasie II wojny światowej Żydów.

Dariusz Popiela w listopadzie otrzymał też nagrodę Andrzeja Wajdy za "skuteczne działaniami w przywracaniu imion bezimiennym ofiarom zagłady".

Autor:
Joanna Porębska

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3289275

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię