Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Od Krakowa do Rzeszowa – cyfrowe OFF Radio Kraków z większym zasięgiem

  • Wszystko o DAB+
  • date_range Czwartek, 2015.05.07 13:30 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:02 )
6 maja w Krakowie prezesi Radia Kraków Marcin Pulit i Radia Rzeszów Henryk Pietrzak podpisali porozumienie, dzięki któremu OFF Radia Kraków za pośrednictwem cyfrowych odbiorników DAB+, słuchać będą mogli także mieszkańcy Rzeszowa i okolic.

To pierwsza tego typu współpraca podjęta przez regionalne rozgłośnie Polskiego Radia – każda z 17 rozgłośni ma zarezerwowaną możliwość emisji drugiego cyfrowego kanału w ramach trzeciego multipleksu DAB+ Polskiego Radia. Na razie jednak tylko dwie rozgłośnie regionalne: Radio Wrocław i Radio Kraków posiadają koncesję na dodatkowy wyspecjalizowany kanał cyfrowy i go nadają. Radio Rzeszów nie posiada drugiego wyspecjalizowanego cyfrowego programu, dlatego też rozgłośnia zdecydowała, że do czasu jego uruchomienia, w Rzeszowie nadawać będzie OFF Radio Kraków.

Do tej pory OFF Radio Kraków swoim zasięgiem obejmowało Kraków i okolice, dzięki zawartemu dziś porozumieniu OFF Radia Kraków słuchać będzie można nie tylko w Krakowie i Rzeszowie. Wszyscy, którzy posiadają odbiorniki DAB+ w swoich samochodach, będą mogli słuchać OFF Radia Kraków na całej trasie  Kraków – Rzeszów.  Off Radio Kraków w Rzeszowie nadawać zacznie w środę 13 maja.

OFF Radio Kraków to drugi, obok głównego regionalnego programu kanał  Radia Kraków.  Nadaje  od 26 stycznia 2015 r. na multipleksie DAB + . OFF Radia Kraków słuchać można w doskonałej cyfrowej jakości  w radioodbiornikach DAB+ oraz  analogowo przez Internet na www.off.radiokrakow.pl i za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków.

 

Anna Słońska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię