Wśród samorządów nagrodę za dynamiczny rozwój gminy odebrała między innymi Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

Dla małych gmin przede wszystkim ważne jest, że ktoś je dostrzega. To jest kolejna promocja, to jest też satysfakcja dla mieszkańców, poczucie tożsamości, integrowanie własnego środowiska, bo jak nas z zewnątrz dobrze oceniają, to jesteśmy dumni, a Sękowa staje się bardziej zmotywowaną i zmobilizowaną społecznością

- mówiła wójt Sękowej po odebraniu wyróżnienia.

Wśród wyróżnionych Orłami Wprost znaleźli się też m.in. krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza, nowosądecka spółka Newag, a także 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Statuetkę w imieniu całej jednostki odebrał jej dowódca płk Maciej Siudziński:

Mam nadzieję, że przedsiębiorcy, burmistrzowie, którzy tutaj byli widzą, że ta jednostka gdzieś tu jest i tak naprawdę, że nie wolno się tego bać, że warto wstąpić, być terytorialsem. Dźwigamy tę misję zawsze gotowi, zawsze i blisko mam nadzieję, że Małopolanie to dostrzegają, widzieli to w czasie pandemii, czy w czasie pomagania uchodźcom i widzą każdego dnia, że jesteśmy gotowi

- mówił płk Siudziński.

Jak podkreślono w uzasadnieniu, WOT, choć są młodą formacją, to już udowodniły swoją przydatność, między innymi w walce ze skutkami klęsk żywiołowych i w organizowaniu pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Gala połączona z wręczeniem Orłów odbyła się w hotelu "Heron" nad jeziorem Rożnowskim. Radio Kraków było jednym z patronów medialnych wydarzenia.