Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Średniowieczni kupcy, rzemieślnicy i zbójnicy opanowali Limanową.

  • Nowy Sącz
  • date_range Niedziela, 2015.07.19 15:19 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:46 )
Staropolskie jadło i muzyka królowały w Limanowej, gdzie odbył się pierwszy historyczny jarmark. To nawiązanie do tradycji, bo w mieście do czasu I rozbioru Polski odbywały się targi z okazji patronki Limanowej świętej Marii Magdaleny.

fot. D. Radziak

posłuchaj uczestników Jarmarku Historycznego w Limanowej
Średniowieczni kupcy, rzemieślnicy i zbójnicy opanowali Limanową

Średniowieczni kupcy, rzemieślnicy i zbójnicy opanowali dziś Limanową. Po blisko 250 letniej przerwie w sercu Beskidu Wyspowego odbył się jarmark na cześć patronki miasta świętej Marii Magdaleny. Historycznemu widowisku towarzyszyły walki rycerskie, nauka tańców dworskich i degustacja potraw staropolskich. Największą popularnością wśród widzów wzbudzili harnicy pod wodzą Jarosława Skrabuchy. Kupcy i rzemieślnicy zjechali do Limanowej z Polski, Słowacji i Węgier. Można było m.in. nauczyć się bicia monet, warzenia soli, a także zagadnąć do kuźni kowala.  Jarmark historyczny w Limanowej zorganizowano po raz pierwszy z okazji 450 rocznicy lokacji miasta.

Bartek Niemiec/Wacha

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię