Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Sądecki szpital częściowo przywrócił odwiedziny pacjentów

Do chorego może przyjść tylko jedna osoba wskazana przez niego w dokumentacji medycznej. Odwiedzającym może być włącznie osoba, która została zaszczepiona przeciw COVID-19 lub jest ozdrowieńcem. Na sali może przebywać maksymalnie dwóch odwiedzających wyposażonych w maseczkę i to przez najwyżej 15 minut.

Fot. Daman Radziak

Posłuchaj co mówi Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka sądeckiego szpitala
- Ostateczna decyzja w sprawie odwiedzin należy jednak do kierującego danym oddziałem lub lekarza dyżurnego. W wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym, istnieje możliwość odwiedzin przez osobę niezaszczepioną, ale wyposażoną w środki ochrony osobistej. Jeżeli pacjent jest na oddziale, który ma wysoki wskaźnik epidemiologiczny, wtedy odwiedzin nie ma na tym oddziale - mówi Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka sądeckiego szpitala.

Odwiedziny w sądeckim szpitalu odbywają się w godzinach od 15 do 17 w dni robocze, a w dni wolne od pracy od 13 do 15.
Tematy:
Autor:
Joanna Porębska

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię