Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakopane gospodarzem Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Szybkim w 2017 roku

  • Podhale
  • date_range Poniedziałek, 2015.08.17 14:20 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:47 )
Decyzję oficjalnie przekazał w poniedziałek w Zakopanem minister sportu. W efekcie obietnicy mają pojawić się kolejne pieniądze na modernizację istniejącego toru lodowego przy zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu.

Tor lodowy, fot. P. Bolechowski

Posłuchaj ministra sportu Adama Korola
Tor lodowy zimą w Zakopanem/ fot. Przemek Bolechowski

Minister sportu Adam Korol ocenia, że prace które pochłoną blisko pięć mln złotych powinny rozpocząć się na początku przyszłego roku. Niestety w planach nie ma budowy hali nad istniejącym już torem. - Te mistrzostwa Europy odbędą się na torze odkrytym. Przepisy przewidują taką możliwość. Inwestycją strategiczną, na którą przeznaczymy pieniądze, będzie zadaszenie toru na warszawskich Stegnach. Z tamtego toru będą mogli korzystać zawodnicy, którzy trenują tutaj, w Zakopanem, zawodnicy szkół Mistrzostwa Sportowego i turyści - wylicza minister Korol. 


Zakopane, aby móc organizować zawody, musi uzyskać zgodę Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Decyzja ma zapaść na początku września, ale ministerstwo zapewnia, że jest to jedynie formalność. W planach modernizacji jest m.in budowa nowego zaplecza dla łyżwiarzy. W tej chwili brakuje profesjonalnych szatni. Jacek Bartlewicz dyrektor COS Zakopane dodaje, że trzeba też zmodernizować urządzenia do mrożenia toru. Te, które funckcjonują, często ulegają awarii. - Pewnie pokusimy się o trybuny rozkładane. Istotnym elementem, który nam doskwiera jest praca maszynowni. Musimy ją zmodernizować.Nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek uchybienia w kontekście tak poważnych zawodów, jak  mistrzostwa Europy.

Istniejący tor lodowy przy zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu został uruchomiony po remoncie generalnym w 2008 roku. Łyżwiarze podkreślają, że obiekt ma znakomite parametry tak do treningów, jak i do rozgrywania na nim zawodów. Kłopoty sprawia jednak instalacja do mrożenia tafli, którapsuła się kilkukrotnie.

 

Przemek Bolechowski/jg

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię