Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Muzeum Witkacego? Tak, ale... Minister kultury w Zakopanem

  • Podhale
  • date_range Poniedziałek, 2015.08.17 21:19 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:47 )
Minister Kultury odwiedziła Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej, potem Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" i na koniec Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Właśnie tam mówiła o pomyśle powołania pod Tatrami miejsca poświęconego temu genialnemu twórcy.

Minister kultury w Zakopanem

Jestem za utworzeniem Muzeum Witkacego ale przed powstaniem trzeba wiedzieć jaka to ma być placówka - mówiła w Zakopanem Małgorzata Omilanowska. Jak zauważyła wszystkie dzieła Witkacego są w prywatnych rękach, dlatego pomysł na taką placówkę musi być wyjątkowy.

Jak zaznaczyła, jest otwarta na dobre pomysły i zamierza je finansować.

Minister Małgorzatę Omilanowską po Teatrze Witkacego oprowadzał jego dyrektor Andrzej Dziuk, który przypominał, że modernizacja obiektu była możliwa dzięki funduszom unijnym i wsparciu właśnie Ministerstwa Kultury. W ostatnich latach siedziba zakopiańskiego Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza przeszła generalną modernizację - m.in scena główna na której dzisiaj gościła Minister Kultury. Ta zapewniała że zawsze dobre projekty placówek kulturalnych będą miały wsparcie Ministerstwa.

P.Bolechowski/RK

Ministrowie Ewy Kopacz w Małopolsce
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię