Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Długi weekend majowy w Tatrach.

  • Podhale
  • date_range Piątek, 2015.05.01 08:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:06 )
Najbliższe dni pod Tatrami spędzi kilkadziesiąt tysięcy gości. Sporo rezerwacji jest nie tylko w Zakopanem ale i w okolicznych miejscowościach. I na pewno tłumy ludzi będzie widać na Kasprowym Wierchu oraz w tatrzańskich dolinach: Kościeliskiej i Chochołowskiej.

Fot.Krzysztof Kasprzyk

"To ostatnia szansa by zobaczyć krokusy" mówi Paweł Skawiński przyrodnik z Tatrzańskiego Parku Narodowego
Przedwiośnie w Tatrach, fot. Sylwia Szalach

Szczególnie ta ostatnia jest w ostatnich dniach bardzo popularna wśród turystów ze względu na ..krokusy. Tych jednak z każdym dniem jest coraz mniej - mówi nam Paweł Skawiński przyrodnik z Tatrzańskiego Parku Narodowego

Pogoda również przynajmniej na razie nie jest dla weekendowych gości łaskawa - na Podhalu jak i w Tatrach słońca jest niestety niewiele. Jest również dość chłodno - dzisiaj przed południem termometry w Zakopanem pokazywały niespełna plus 10 stopni. W Tatrach obowiązuje pierwszy, niski stopień zagrożenia lawinowego.

 

Przemysław Bolechowski, jgk

Krokusy w Dolinie Chochołowskiej
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

694599

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię