Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Podejrzenie koronawirusa w Nowym Sączu

  • Nowy Sącz
  • date_range Piątek, 2020.02.14 11:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 09:00 )
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu zaczął już przyjmować pacjentów. SOR został zamknięty, ponieważ przed południem trafił tam pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Lekarze chcieli przetransportować mężczyznę do specjalistycznego ośrodka, ale na wszystkich oddziałach zakaźnych w Małopolsce brakuje miejsc. Dlatego pozostanie on w sądeckiej placówce w separatce.

Fot. Damian Radziak

Na Szpitalny Odział Ratunkowy sądeckiego szpitala trafił pacjent z objawami groźnej choroby. Pacjent może mieć zwykłą grypę, ale do czasu wyników badań niczego nie wykluczamy – podkreśla Agnieszka Zelek, rzecznik sądeckiego szpitala.

Pacjent ma wysoką gorączkę i skarży się na duszności. To pracownik krakowskiego lotniska. Jest on badany przez lekarzy.

Szpital natychmiast wdrożył określone procedury. Mężczyzna został odizolowany od reszty pacjentów, a personel otrzymał ubrania ochronne. Mężczyzna nie miał kontaktu z innymi pacjentami, ale przeszedł korytarzem oddziału ratunkowego. W związku z tym szpital wstrzymał przyjęcia na SORze z powodu konieczności dezynfekcji pomieszczeń.

Dyspozytornia Pogotowia Ratunkowego otrzymała natomiast nakaz kierowania karetek do szpitali w Krynicy, Limanowej i Gorlic. Tam również powinny udawać się osoby z nagłymi przypadkami. Na pozostałych oddziałach szpitala w Nowym Sączu w normalny sposób odbywały się wizyty u pacjentów, ponieważ SOR jest odcięty od reszty placówki.

 

Bartosz Niemiec/jgkPod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię