- A
- A
- A
Nowy Sącz: co dalej ze spaloną kamienicą przy ul. Kraszewskiego?
Uciążliwych lokatorów już nie ma, ale zrujnowana kamienica przy ulicy Kraszewskiego w Nowym Sączu wciąż starszy. Mieszkańcy pobliskich bloków liczą, że wkrótce budynek zostanie wyburzony. Taka była wstępna decyzja, jaką władze miasta podjęły po majowym pożarze poddasza. Ogień strawił wówczas nie tylko dach, ale uszkodził też ściany.Powiatowy Nadzór Budowlany nakazał czterem romskich rodzinom opuścić zajmowane mieszkania i ostatnia z nich wyprowadziła się do nowego lokalu socjalnego kilka tygodni temu. Mieszkańcy ulicy Kraszewskiego cieszą się ze spokoju jaki nastał po sąsiadach. Teraz mają nadzieję, że budynek zniknie z krajobrazu miasta.
Marzenia mieszkańców ulicy Kraszewskiego mogą jednak się nie spełnić i nie wykluczone, że za oknem pojawią się nowi sąsiedzi. Zapowiedź władz miasta sprzed kilku miesięcy o rozbiórce budynku, stoi pod znakiem zapytania. Jak się okazuje, urzędnicy wciąż rozważają remont kamienicy lub jej sprzedaż. "Analizujemy, co będzie bardziej korzystne dla miasta" – mówi Krzysztof Kurzeja, dyrektor Wydziału Geodezji i Mienia w sądeckim magistracie.
Ostateczna decyzja zapadnie najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.
(Bartosz Niemiec/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
20:09
40 parlamentarzystów wykluczonych z PiS. Na liście politycy z Małopolski
-
19:41
Mieszkańcy Zabełcza mówią „nie”. Chodzi o gigantyczny magazyn energii
-
19:29
Nowa biblioteka na Płaszowie. Kraków wyda ponad 9 mln zł na mediatekę
-
18:03
Tak wygląda most wiszący na Zarabiu. Wkrótce może zostać rozebrany
-
17:48
Most, który dzieli. Spór o symbol myślenickiego Zarabia
-
17:31
Awantura w Tarnowie. O rannej 70-latce służby powiadomiono dopiero po kilku godzinach
-
17:10
Poważny wypadek w Laskowej. Droga powiatowa całkowicie zablokowana
-
17:06
Opłata turystyczna znów poza zasięgiem Krakowa? "To niesprawiedliwe wobec mieszkańców"
-
16:40
Spór o szkołę w Stadłach. Sąd unieważnił uchwały gminy Podegrodzie
-
16:06
Pieniądze miały leczyć chore dzieci. Prokuratura: ponad 3 mln zł na osobiste potrzeby
-
15:50
Były obóz pracy przymusowej w Trzebini w europejskiej sieci miejsc pamięci o Holokauście
-
15:50
Ryszard Pagacz rozwiewa spekulacje. Zostaje w Prawie i Sprawiedliwości
-
14:49
Trzecia edycja Krakowskiego Maratonu Fotograficznego już 5 września!
-
14:11
Polityczny spór o armię. "Decydenci próbują wyrywać sobie kompetencje"
-
13:42
Miłość zamienia się w wojnę. "Długi rozwód jest niszczeniem każdego człowieka"
-
13:37
Wykolejenie pociągu w Wierchomli. Na ustalenie przyczyn trzeba będzie czekać nawet rok
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 9. - Kraków leczył wodą. Historia dwóch zapomnianych uzdrowisk
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 8. - Zniknęły rodzinne apteki. Jak PRL zmienił farmację w Krakowie
-
15:05
Dieta a zdrowa skóra. Fakty, mity i to, co naprawdę działa
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 7. - Bez nich medycyna nie mogłaby istnieć
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze