- Sądeczanie po raz kolejni pokazali, że gotowi są hojnie wspierać akcje pomocy bliźnim – mówi prezes prowadzącego hospicjum stowarzyszenia Leszek Zegzda.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowego oddziału w hospicjum, w którym opiekę znajdą ludzie cierpiący na nieuleczalne choroby inne niż nowotwory. Dotychczas hospicjum przyjmowało wyłącznie pacjentów z chorobami onkologicznymi.

Oddział przy sądeckim hospicjum ma to zmienić. Opiekę będzie mogło w nim znaleźć jednocześnie 21 osób. Na budowę oddziału, który ma powstać w półtora roku potrzeba około półtora mln zł. 30 tys. złotych zebrane podczas akcji Pola Nadziei nie wystarczy, ale już wcześniej na specjalne konto trafiło 40 tys. zł zebrane podczas plebiscytu Ziarnko Gorczycy.

Nowy Sącz: Ziarnka Gorczycy wręczone

Do tego dołożona zostanie kwota wygospodarowana przez samo hospicjum, a całość posłuży jako wkład własny konieczny do pozyskania dotacji z Unii Europejskiej. Leszek Zegzda wierzy, że dotację uda się uzyskać z nowego budżetu Unii, którego dzielenie właśnie się rozpoczyna.