Duchowni stracili całkowitą kontrolę nad profilem kilka dni temu. Od tego czasu na zdjęciu profilowym nie widnieje już kościół Matki Bożej Niepokalanej, lecz półnaga kobieta. Posty natomiast nie dotyczą ogłoszeń duszpasterskich, lecz są to linki przekierowujące do stron pornograficznych.

Treści są nie tylko kontrowersyjne, ale także niebezpieczne. Kliknięcie w taki post może spowodować, że hakerzy przejmą także profile internautów.

Próby odzyskania konta zakończyły się fiaskiem, dlatego księża zgłosili sprawę na policję. Rzecznik sądeckich funkcjonariuszy Justyna Basiaga apeluje do wszystkich internautów, aby zawsze stosowali dwuskładnikowe uwierzytelnianie logowania na swój profil – za pomocą hasła i kodu na telefon.

- Wówczas o wiele trudniej przejąć konto. Zalogowanie wymaga potwierdzenia SMS-em. Unikajmy też używania otwartej sieci internetowej. Tak zmniejszmy ryzyko dostania się naszych danych w niepowołane ręce. Po zakończeniu korzystania z portalu pamiętajmy o wylogowaniu się - mówi.

Duchowni założyli już nowy fanpage „Aktualności Parafia Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium św. Rity” i zachęcają wiernych, by obserwowali właśnie ten profil.

Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu