Jak już informowaliśmy, w powiecie nowosądeckim Krzysztof Bosak zyskał zaskakująco wysokie poparcie. W sześciu gminach powiatu nowosądeckiego kandydat Konfederacji uzyskał drugi wynik pokonując Rafała Trzaskowskiego.

Andrzej Skupień, jeden z liderów konfederacji w okręgu sądecko-podhalańskim, ciesząc się z tego wyniku namawia, by w drugiej turze nie popierać ani Andrzeja Dudy, ani Rafała Trzaskowskiego.

- Będzie pewnie piękna pogoda, zachęcam do przejażdżki rowerem, jakiegoś grilla, zostanie w domu – mówi Andrzej Skupień, były kandydat Konfederacji do parlamentu w okręgu nowosądeckim. - Prawo do głosowania jest takim prawem, które możemy wykorzystać lub nie. I możemy też, poprzez niestawienie się, czyli zaniżenie frekwencji lub stawienie się i zaznaczenie obu kandydatów, pokazać, jak duży jest elektorat buntu przeciwko popis-owi.  

Sam Krzysztof Bosak, w wypowiedzi dla mediów, deklaruje jednak, że weźmie udział w głosowaniu i odda ważny głos. Powtarza przy tym, że jego formacja nie udzieli poparcia żadnemu z kandydatów, którzy weszli do drugiej tury wyborów. Każdy powinien oddać głos zgodnie z własnym sumieniem – zachęca K. Bosak.

 

 

Sławomir Wrona/jgk