Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Była premier promuje na Sądecczyźnie Polski Ład

  • Sławomir Wrona
  • date_range Sobota, 2021.07.24 19:06 ( Edytowany Sobota, 2021.09.11 09:16 )
Rząd szuka rozwiązania problemu obniżonych dochodów samorządów po wprowadzeniu ulg podatkowych w ramach programu Polski Ład - zapewniła dziś w Łącku europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Samorządy szacują, że po wprowadzeniu ulg wpływy do gminnych budżetów z tytułu podatku PIT mogą spaść nawet o 20 proc. W efekcie zacznie brakować pieniędzy na bieżące wydatki, np. utrzymanie infrastruktury. Obawy samorządów nie są ignorowane - zapewnia była premier.

Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=351356

posłuchaj Beaty Szydło
"Wszystkie obawy są rozpatrywane i rząd nie przygotuje rozwiązań uderzających w samorządy " - podkreśla Beata Szydło
Beata Szydło gości dziś na Sądecczyźnie gdzie promuje program Polski Ład. Po rozmowach w Łącku europosłanka spotkała się też z mieszkańcami Łabowej. Była premier zatrzymała się również na krótko w Nowym Sączu gdzie była gościem finałowego koncertu festiwalu Święto Dzieci Gór.
Tematy:
Autor:
Sławomir Wrona

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię