Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

123 rekrutów wstąpiło dziś do 11 Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej

  • Bartosz Niemiec
  • date_range Sobota, 2022.10.01 16:44 ( Edytowany Sobota, 2022.10.01 16:51 )
Uroczystą przysięgę żołnierze złożyli na rynku w Limanowej, gdzie stacjonuje 114 Batalion Lekkiej Piechoty. Osoby, które złożyły przysięgę, w ostatnich dniach pozytywnie zdały egzamin z tzw. pętli taktycznej. To najważniejszy i najtrudniejszy sprawdzian przed wstąpieniem w wojskowe szeregi, bo ocenia sprawność bojową oraz odporność psychofizyczną na stres. - Chcemy służyć Polsce – mówią z dumą nowi żołnierze.

fot: Damian Radziak

W połowie listopada rozpocznie się szkolenie kolejnych osób, które chcą w przyszłości zasilić szeregi 11 Małopolskiej Brygady  Wojsk Obrony Terytorialnej. Zajęcia odbędą się m.in. na poligonie w Nowej Dębie.

Na limanowskim rynku można było zapoznać się też ze sprzętem wojskowym Garnizonu Kraków. Po uroczystości zaprzysiężenia nowych żołnierzy WOT rozpoczął się wojskowy piknik. Uczestnicy imprezy mogli skosztować wojskowej grochówki, wypieków z polowej piekarni, ale był także sprzęt, którym dysponują żołnierze. Na limanowskim rynku zaparkowały m.in. wojskowe pojazdy

Autor:
Bartosz Niemiec

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię