- A
- A
- A
Nie będzie opóźnień przy przetargu na odcinek zakopianki Lubień - Naprawa. Włoska firma wycofała odwołanie
Kolejne dobre wieści z przygotowań do rozbudowy zakopianki. Jak ustalił reporter Radia Kraków, firma, która kilkanaście dni temu odwołała się od przetargu... swoje odwołanie wycofała. To oznacza, że nie będzie opóźnień przy podpisaniu umowy.Chodzi o odcinek z Lubnia do Naprawy. W przetargu zwyciężyło konsorcjum polsko-ukraińskie. Włoska firma, która również startowała w przetargu nie zgodziła się jednak z decyzją urzędników i złożyła odwołanie.
W tej sytuacji cała procedura mogła się przeciągnąć, bo skarga musiałaby być rozpatrzona. Ostatecznie jednak Włosi się wycofali, co oznacza, że oferta musi być już tylko sprawdzona przez Urząd Zamówień Publicznych. Prawdopodobnie stanie się to przed końcem tego miesiąca.
"Dokładnie dzień przed rozprawą firma wycofała się. Chcemy się jeszcze przyjrzeć tym dokumentom. Dopiero potem wyślemy to do Urzędu Zamówień Publicznych" - tłumaczy Iwona Mikrut z GDDKiA.
Przypomnijmy, że rozbudowa zakopianki na trasie Lubień-Chabówka została podzielona na trzy odcinki. Na każdy z nich ogłaszany był osobny przetarg.
Wszystkie trzy umowy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chciałaby podpisać tuż po Wielkanocy, czyli na początku kwietnia. Zaraz potem powinny ruszyć prace.
Nowy, 16-kilometrowy fragment szybkiej zakopianki, ma być gotowy do końca 2020 roku.
(Maciej Skowronek/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:57
Trudny wieczór dla ratowników w Małopolsce. Znów lądował śmigłowiec LPR
-
21:21
Zderzenie osobówki z autem dostawczym na S7. Lądował LPR
-
21:01
Karol Nawrocki na defiladzie Wojska Polskiego. „Wszystkie klucze do polskiego bezpieczeństwa muszą być w Warszawie”
-
19:13
Kasia Wasick jak wino. Złoto ME i rekord Polski na 50 m dowolnym
-
19:01
Wypadki, utrudnienia i... pożar stodoły. W Skale lądował LPR
-
18:59
Święto Wojska Polskiego w Krakowie
-
18:08
Cud nad Wisłą w Woli Rzędzińskiej. Defilada i 300 rekonstruktorów
-
16:53
Wieczysta z historycznym zwycięstwem w Ekstraklasie
-
16:39
Ruskie, z mięsem, a nawet z kremem ciasteczkowym. Kraków zajada się pierogami
-
16:23
Kolorowe bukiety, zioła i polne kwiaty. „Cudowna Moc Bukietów” po raz 18. w Podstolicach
-
16:11
Muzyka tworzy mapę Festiwalu. Dziś startuje „Muzyka w Starym Krakowie”
-
16:04
Podniebny spektakl nad Łososiną Dolną
-
15:27
Pożar domu w gminie Jodłownik. Na miejscu pracuje 15 zastępów straży pożarnej
-
14:20
Kard. Ryś apeluje do wiernych. Mówi o agresji i przemocy wobec Ukraińców
-
13:43
Dramatyczna akcja nad Jeziorem Mucharskim. Nie żyje około 50-letni mężczyzna
-
11:53
Karambol na obwodnicy Krakowa - zderzyło się pięć samochodów
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 9. - Kraków leczył wodą. Historia dwóch zapomnianych uzdrowisk
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 8. - Zniknęły rodzinne apteki. Jak PRL zmienił farmację w Krakowie
-
15:05
Dieta a zdrowa skóra. Fakty, mity i to, co naprawdę działa
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 7. - Bez nich medycyna nie mogłaby istnieć
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze