"Zatrzymany miał przy sobie amfetaminę. Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia" – powiedziała rzecznik wadowickich policjantów mł. asp. Agnieszka Petek.

Do zajścia doszło kilka dni temu. Pokrzywdzony przyjechał na jedną z ulic w Andrychowie po swojego znajomego. "Obok jego volkswagena, gdy czekał na kolegę, doszło do sprzeczki między dwoma mężczyznami. Jeden z nich zaczął nagle kopać i uderzać pięściami auto pokrzywdzonego. Sprawca uszkodził klapę bagażnika i rozbił szybę. Gdy kierowca chciał wysiąść z pojazdu napastnik skierował agresję na niego. Zaczął uderzać go pięściami po twarzy. Napadnięty stracił przytomność, a sprawca uciekł" – powiedziała Petek.

Na miejsce wezwana została policja i pogotowie, które przewiozło pobitego kierowcę do szpitala.

Policjanci ustalili, że agresorem jest 27-letni mieszaniec gminy Andrychów, który był wcześniej karany za podobne przestępstwa.

"Jeszcze tego samego dnia dzielnicowy w czasie wolnym od służby zauważył na ulicy poszukiwanego, o czym poinformował oficera dyżurnego. Agresywnego mężczyznę zatrzymał patrol. W trakcie kontroli 27-latka i podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli amfetaminę" – poinformowała rzecznik wadowickich policjantów.

27-latek usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia, uszkodzenia ciała oraz dwa zarzuty posiadania substancji psychotropowych. Przyznał się. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

 

PAP/bp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.