O krok od awansu do finału są obrońcy tytułu GKS Katowice oraz Re-Plast Unia Oświęcim. Biało-niebiescy zwyciężyli w Tychach po dogrywce i prowadzą w serii 3-1. GieKSa znowu pewnie wygrała na Jastorze i w rywalizacji z JKH w serii do czterech zwycięstw też jest 3-1.  W niedzielę mecze w Katowicach i Oświęcimiu.

W Tychach przed Stadionem Zimowym prezentowano wozy bojowe. Kibice mieli nadzieję, że miejscowy zespół zagra bojowo i skutecznie. I tak faktycznie było. Tyszanie walczyli, starali się. Pierwsi w piątkowym starciu zdobyli bramkę, w drugiej tercji Unia jednak prowadziła 2:1, ale miejscowi wyrównali w 48. min, kiedy krążek wpakował do bramki Viktor Turkin. Po 60 min było 2:2. W dogrywce bardzo dobrze spisywał się tyski bramkarz Tomas Fuczik, który wybronił sporo uderzeń, ale przy chytrym strzale Krystiana Dziubińskiego nie miał już szans. Goście wygrali po dogrywce 3:2.

Katowiczanie zagrali bardzo podobnie jak w czwartek. Od początku byli aktywni i skuteczni. Pierwszy gol padł w 12. min, kiedy po wygranym wznowieniu Hampus Olsson strzelił gola. Miejscowi doprowadzili do remisu po celnym strzale Dominika Pasia, ale później znowu dominowali goście. W 48. minucie prowadzili już 4:1. Znowu na listę strzelców wpisał się Benjamin Sokay, który w play-offach strzelił 4 gole i zaliczył 4 asysty.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 po dogrywce (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1).

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 3-1 dla Unii. Piąty mecz w niedzielę w Oświęcimiu.

Bramki: 0:1 Mark Viitanen (9), 1:1 Peter Bezuska (23),1:2 Erik Ahopelto (26), 2:2 Wiktor Turkin (48), 2:3 Krystian Dziubiński (76).

Kary: GKS Tychy - 6, Unia - 12 minut. Widzów: 2 200.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1).

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 3-1 dla GKS Katowice. Piąty mecz w niedzielę w Katowicach.

Bramki: 0:1 Hampus Olsson (12), 1:1 Dominik Paś (27), 1:2 Ryan Cook (31), 1:3 Olli Iisakka (35), 1:4 Ben Sokay (48).

Kary: JKH GKS - 14, GKS - 8 minut. Widzów 1 300.