Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Od 1 października mieszkańcy Olkusza będą płacić za postój w rynku

Odnowiony niedawno rynek w Olkuszu już nie będzie przypominał wielkiego parkingu. Radni zdecydowali o wprowadzeniu na nim strefy płatnego parkowania. Strefa zacznie obowiązywać od 1 października. Olkusz jest ostatnim dużym miastem w Małopolsce zachodniej, który nie pobierał opłat za postój w ścisłym centrum.

fot. M. Mędela

Posłuchaj relacji Marka Mędeli
Olkusz: rynek dla mieszkańców, nie dla samochodów

Strefa płatnego postoju ma obowiązywać na rynku oraz na ulicach: Augustiańskiej, Floriańskiej i części Sławkowskiej. Wszystko po to, by ułatwić parkowanie w centrum. Najtańsze ma być pierwsze pół godziny. "Propozycja stawek jest taka, żeby za pierwsze pół godziny opłata była symboliczna - 1 złoty" - mówi Michał Latos z Urzędu Miasta w Olkuszu.

Później godzina ma kosztować już 2 złote, druga 2,40, trzecia 2,80 a każda następna znów 2 złote. W planie są też tańsze abonamenty dla mieszkańców. Opłat będzie trzeba dokonywać w parkomatach.

Strefy płatnego parkowania od dawna obowiązują w Andrychowie, Oświęcimiu, Chrzanowie i Krzeszowicach. Strefy nie ma w Wadowicach. Tam jednak większość parkingów dzierżawią prywatne firmy i za postój również trzeba płacić. 

 

 

(Marek Mędela/ko/ bp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię