Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Promuje Oświęcim w czerwonym, elektrycznym busie

Pan Janusz z Oświęcimia przez kilka lat był bezrobotnym. Postanowił jednak coś zmienić. Sięgnął po unijną dotację i teraz zarabia na turystach odwiedzających Oświęcim.

fot: Marek Mędela

Posłuchaj rozmowy Marka Mędeli z panem Januszem
Elektryczny bus turystyczny z Oświęcimia

Pan Janusz znalazł sposób, jak zarobić na turystach odwiedzających muzeum Auschwitz. Jego praca, oprócz dochodu, stała się też promocją miasta. Pan Janusz kupił czerwony, elektryczny pojazd, którym przewozi po mieście zagranicznych turystów. Najczęściej pokazuje im oświęcimską starówkę.

- Spotykam się z tym, że turyści nie wiedzą o istnieniu miasta - mówi pan Janusz - Ludzie myślą, że to jest miejsce pamięci, ale nie wiedzą, że mieszka tutaj 40 tysięcy ludzi.

Część pieniędzy na rozpoczęcie działalności zdobył w konkursie zorganizowanym przez Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej. Na razie pan Janusz nie narzeka na brak zainteresowania wycieczkami po mieście. Krzywym okiem patrzą jednak na niego oświęcimscy taksówkarze, bo okazuje się, że turyści częściej wybierają dużo wolniejszą, ale ciekawszą podróż po mieście.(Marek Mędela/ko)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

303831

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię