Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pożar w Urzędzie Miasta w Oświęcimiu

  • Natalia Feluś
  • date_range Wtorek, 2023.09.26 12:50 ( Edytowany Wtorek, 2023.09.26 12:52 )
Na miejscu interweniowało sześć wozów strażackich i prawie 20 strażaków. Wszyscy pracownicy urzędu i osoby przebywające wewnątrz budynku przy ulicy Zaborskiej — poza jedną kobietą — ewakuowali się samodzielnie. Strażacy pomogli bezpiecznie wyjść kobiecie znajdującej się na 1 piętrze.

Fot. PSP Oświęcim

Jak informuje oficer prasowy mł. bryg. Zbigniew Jekiełek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, zapaliło się urządzenie do podtrzymywania napięcia tzw. magazyn energii, który szybko strażacy ugasili. W budynku było duże zadymienie. Z tego powodu od godziny 12 Urząd Miasta jest nieczynny. Obecnie trwają prace porządkowe. Przyczyna pożaru jest ustalana.

Po porannym zapaleniu się zasilania awaryjnego serwerowni budynek Urzędu Miasta jest wietrzony. Trwa usuwanie dymu i sprzątanie. Niedługo zacznie też pracować specjalny wentylator. Informatycy pracują nad przywróceniem systemów informatycznych dlatego urząd dzisiaj jest nieczynny

- informuje Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Oświęcimiu.

Mieszkańcy, którzy chcą złożyć dokumenty, kierowani są przez urzędników do budynku Urzędu Stanu Cywilnego do biura Rady Miasta, pokój 37, przy ul. Jagiełły 25.

Praca w Urzędzie Miasta przy Zaborskiej zostanie przywrócona od jutra.

Autor:
Natalia Feluś

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię