Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W sobotę owce wróciły z hal — redyk w Zawoi przyciągnął tłumy

Bacowie i juhasi przepędzili stado z Hali Barankowej w okolice Ośrodka Wczasowego Diablak, gdzie odbywa się 39. Babiogórska Jesień.

Fot. Michał Sośnicki

Na pewno się człowiek cieszy, bo wraca do rodziny. Jakby mnie to nie cieszyło, to bym na wiosnę tutaj nie szedł. To jest zamiłowanie, ten kto tego nie lubi, to nie będzie tutaj siedzieć.

Korowód prowadziły zespoły regionalne takie jak Zbyrcok, Juzyna i Cieślica. Widowisko przyciągnęło tłumy turystów z całej Polski.

Utrzymuje się taka tradycja, piękne to jest. Do tej pory było wszystko fajnie, czasem wilk dokuczał, ale to jest sporadycznie jedna lub dwie owieczki zginą.

Przyjmuje się, że zakończenie sezonu wypasowego powinno się odbywać "po świętym Michale", czyli po 29 września. Pasterze wrócą na hale "po świętym Wojciechu", a dokładnie po 23 kwietnia.

Autor:
Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię