Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Oświęcim pozbędzie się swojego "szkieletora". Były hotel Glob zostanie zburzony

Chodzi o ogromny opuszczony budynek tuż obok dworca kolejowego. Od kilku miesięcy jego właścicielem jest miasto. Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, zapowiada w rozmowie z Radiem Kraków, że hotel zostanie zburzony.

Fot. M. Mędela

Posłuchaj co mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia
Hotel Glob w Oświęcimiu. Fot. M. Mędela

- Nasze działanie jest konkretne. Na miejscu hotelu chcemy wybudować parking wielopoziomowy, który będzie służył do obsługi węzła kolejowego Oświęcim - dodaje Chwierut.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na opracowanie koncepcji budowy nowego parkingu dla 300 samochodów. Zburzenie hotelu i budowa nowych miejsc postojowych ma być częściowo finansowana z pieniędzy unijnych.

Do tej pory hotel Glob to wieszak na ogromne reklamy. Niedawno promowało się na nim województwo małopolskie, teraz jedno z biur podróży.

 

 

 

(Marek Mędela)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię