W 14-sekundowym spocie Prawa i Sprawiedliwości, który pojawił się na twitterowym profilu partii, widać bramę główną byłego niemieckiego obozu Auschwitz i rampę kolejową, na którą w 1944 roku docierały transporty, głównie z Żydami, ale też m.in. Polakami z powstańczej Warszawy. Na tym tle pojawia się napis: „W Auschwitz zamordowano ponad 1 mln osób”, a następnie kolejny: „6 mln Polaków zamordowano podczas wojny”. Po nich widać skan usuniętego już tweeta dziennikarza Tomasza Lisa: „Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”. Słychać głos lektora, który nawiązuje do słów Lisa, pytając: „Czy na pewno chcesz iść pod tym hasłem?”. Na końcu pojawia się napis „#marsz4czerwca”.

W reakcji na ten spot Muzeum Auschwitz napisało na Twitterze, że "instrumentalizacja tragedii ludzi, którzy cierpieli i ginęli w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz - po jakiejkolwiek stronie politycznego sporu - uwłacza pamięci ofiar. To smutny, bolesny i niedopuszczalny przejaw moralnego i intelektualnego zepsucia debaty publicznej" – czytamy we wpisie Muzeum.

W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej milion sto tysięcy ludzi, głównie Żydów. Spośród około 150 tys. deportowanych do obozu Polaków śmierć poniosła niemal połowa. W Auschwitz ginęli także Romowie, jeńcy sowieccy i osoby innych narodowości.