Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Muzeum Auschwitz odzyska wypożyczony eksponat

Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie zwróci Polsce wypożyczony kilka lat temu drewniany barak z Muzeum Auschwitz. Tym samym kończy się kilkuletni spór o eksponat. Barak za kilka miesięcy powinien być już w Polsce.

ft. M. Mędela


"Chcemy go odtworzyć w oryginalnym miejscu" - mówi Bartosz Bartyzel, rzecznik Muzeum Auschwitz. Część drewnianego baraku z byłego obozu Birkenau na początku lat 90. został wypożyczony Amerykanom na podstawie umowy długoterminowej.

W 2003 roku zmieniły się jednak polskie przepisy, które zakazują wypożyczenia obiektów historycznych za granicę na okres dłuższy niż pięć lat. Barak był jednym z najważniejszych elementów ekspozycji w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

( Marek Medela /dw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię