Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolska zachodnia: ta inwestycja zniszczy Beskidy?

"Ta inwestycja zniszczy nasze góry" - mówią ekolodzy o planach rozbudowy ośrodka Czarny Groń w pobliżu Andrychowa. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie pozytywnie zaopiniował dokument, który umożliwia budowę wyciągów, parkingów i tras narciarskich na blisko 300 hektarach między Wadowicami a Andrychowem.

- Ta decyzja to zielone światło dla niszczenia tej części Beskidów - mówi Radiu Kraków Radosław Ślusarczyk z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. - Przed tą decyzją Beskid Mały był parkiem krajobrazowym, gdzie nie można było realizować takich inwestycji. W tym momencie to się zmieniło.

Zdaniem Tomasz Żaka, burmistrz Andrychowa: "każda inwestycja musi być przeprowadzona zgodnie z prawem".

[

Posłuchaj: 

]

Jednak zanim jakakolwiek inwestycja ruszy w Beskidzie Małym studium musi zostać zaakceptowane przez radnych z Andrychowa. Konsultacje w tej sprawie właśnie ruszyły. Z dokumentem można zapoznać się do 23 września w urzędzie miejskim w Andrychowie a uwagi do niego można zgłaszać do 14 października.

Wokół Ośrodka Czarny Groń cały czas toczy się natomiast kilka innych postępowań. Kilka lat temu jego właściciel wybudował w pobliżu Andrychowa kolej krzesełkową bez wymaganych uzgodnień. Choć kanapa jest gotowa, to zimą nie wywozi na szczyt narciarzy. Od lat trwa proces legalizacji tej inwestycji.


(Marek Mędela/ew)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię