Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kukiz z Jakubiakiem na spotkaniu w Tenczynku. Antysystemowcy zwierają szyki

W piątek w Małopolsce spotkali się Paweł Kukiz, Artur Zawisza z Ruchu Narodowego i Marek Jakubiak, inwestor browaru w Tenczynku. Nie wykluczali współpracy przed jesiennymi wyborami samorządowymi i startu ze wspólnych list - informuje Gazeta Wyborcza. Panowie spotkali się przy okazji oficjalnego otwarcia bram tenczyńskiego browaru.

Marek Jakubiak, właściciel Browaru Tenczynek, fot. Marek Mędela

Posłuchaj wypowiedzi Marka Jakubiaka
W Tenczynku już się warzy piwo

Marek Jakubiak, właściciel kilku browarów mógłby z ugrupowania Pawła Kukiza starać się o miejsce w polskim parlamencie. Jak mówił w ostatnich latach w polskiej gospodarce nie dzieje się najlepiej. "Chcę dać ludziom przykład. W Polsce nie powinno się zamykac zakładów pracy ale przede wszystkim je otwierać. Oczywiście zakłady będa zamykane, ale muszą być tez otwierane, a nie tak jak przez ostatnie 10 lat" - komentował na antenie Radia Kraków.Jakubiak znany jest ze swoich konserwatywnych poglądów. Piątkowe spotkanie odbyło się przy okazji oficjalnego otwarcia bram browaru Tenczynek.

Po 75 latach przerwy do sklepów trafi piwo z małopolskiego browaru, którego historia sięga XVI wieku. Pierwsze wzmianki o warzelni sięgają 1553 roku a - wg legendy - piw z Tenczynka próbował m.in. Jan III Sobieski wracając z odsieczy wiedeńskiej. Teraz właścicielem browaru zostały Browary Regionalne Jakubiak, do którego należą takie marki jak Ciechan czy Lwówek. Do sklepów na początek trafią dwie nowe marki z Tenczynka: lager i marcowe. Rocznie warzelnia ma ich produkować około 60 tysięcy hektolitrów rocznie.

 

Marek Mędela/jg

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię