Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Beskidy: znaleziono dwie osoby w stanie głębokiej hipotermii. Jednej z nich nie udało się uratować

Trwa ustalanie okoliczności śmierci z wychłodzenia sześćdziesięcioletniej kobiety na szlaku w Beskidzie Małym - już zakończyły się oględziny w obecności prokuratora. Kobietę znaleziono wraz z mężem leżących w śniegu dziś około 9:30 rano. Niestety nie udało się jej uratować mimo pomocy ratowników. Informację jako pierwszy podał portal Wadowiceonline.pl.

Mówi Barbara Szczerba

Około 9.30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na szlaku w rejonie szczytu Potrójna w Beskidzie Małym zostały znalezione dwie osoby w stanie hipotermii. Była to 60-letnia kobieta oraz 61-letni mężczyzna. Niestety życia 60-latki nie udało się uratować - informuje Barbara Szczerba, oficer prasowy małopolskiej policji.

Mąż kobiety został przewieziony do szpitala.

Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie i będzie wyjaśniać, jak doszło do śmierci 60-latki i wychłodzenia małżeństwa.


"Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Jest ślisko. W górach temperatura w sobotę rano wahała się od -2 do -4 st. W ciągu dnia temperatury będą dodatnie. Widoczność w sobotę rano była dobra. W wyższych partiach Beskidów leży śnieg. Na Markowych Szczawinach jest go 9 cm, a na Pilsku 10 cm, a na Leskowcu i Klimczoku 5 cm" – zakomunikowali w sobotę ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR ze stacji w Szczyrku.

Wybierając się w góry należy dobrze się przygotować. Niezbędne jest zabezpieczenie termiczne. Trzeba zabrać ze sobą zapas ciepłych płynów, adekwatną do pory roku odzież i odpowiednie obuwie. Kijki ułatwiają utrzymanie równowagi. Turyści, którzy wybiorą się na wycieczkę, powinni mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek". Należy pamiętać, że zmrok zapada wcześniej.

Mówi Barbara Szczerba
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Elżbieta Raczyńska

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię