53-latek został zatrzymany 1 lipca po złożeniu doniesienia przez Agatę G. Mężczyzna ma dozór policyjny. Wydano mu także nakaz opuszczenia mieszkania, które zajmował z żoną oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Prokuratura przesłuchała już trzech świadków, którzy potwierdzili zeznania pokrzywdzonej. Dysponuje także dokumentacją fotograficzną potwierdzającą obrażenia odniesione przez kobietę.

- Śledztwo obejmuje okres od marca 2015 roku - mówi Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie - Zarzuty dotyczą znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną poprzez używanie słów powszechnie uznanych za obelżywe, używanie także słów wulgarnych w stosunku do małżonki, a także używanie siły fizycznej poprzez szarpanie, wykręcanie rąk, a także stosowanie gróźb pozbawienia życia.

Dariusz G. to miejski radny, który w ostatnich wyborach kandydował z listy wyborców urzędującego prezydenta Janusza Chwieruta. W związku z zarzutami, prezydent odniósł się do sprawy:

"Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam wszelkie akty przemocy fizycznej wobec innych osób. Z całą mocą podkreślam, że agresja, przemoc w stosunku do innych osób – kobiet, dzieci, mężczyzn – powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich. Każda osoba ma konstytucyjne prawo do godności i nietykalności cielesnej" - napisał Janusz Chwierut. Komunikat zapowiedzieli też koledzy Dariusza G. z klubu.


Podejrzany nie zabiera głosu w tej sprawie, ale w rozmowie z reporterem lokalnych Faktów Oświęcim zapowiedział, że będzie się bronił przed sądem. Do czasu prawomocnego wyroku bądź złożenia mandatu może zasiadać w radzie miasta.

 

(Marek Mędela/Magdalena Zbylut/sp)

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

(Marek Mędela/ko)