Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Para z Małopolski chce przejechać maluchem przez Stany Zjednoczone. ZDJĘCIA

Chcą przejechać ponad 20 tysięcy kilometrów. Odwiedzić Chicago, Nowy Jork, Florydę i Wielki Kanion. Kamil z Ostrężnicy i Natalia z Przeciszowa w maju chcą ruszyć w podróż marzeń. 17-letnim maluchem chcą objechać Stany Zjednoczone. Podróż ma trwać dwa i pół miesiąca.

fot: archiwum Kamila

Posłuchaj o planach podróżników
Para z Małopolski chce przejechać maluchem przez Stany Zjednoczone

Kamil z Ostrężnicy niedaleko Krzeszowic ma 25 lat. Odwiedził już z plecakiem ponad 54 kraje świata. Teraz razem z dziewczyną Natalią w maju chce ruszyć w podróż wokół Stanów Zjednoczonych. Podróż jest o tyle niezwykła, że trasę para chce pokonać kupionym w Bukowinie Tatrzańskiej 17-letnim czerwonym maluchem. "Ameryka to był pomysł na wycieczkę od dawna. W grudniu stwierdziłem, że trzeba ją zwiedzić w oryginalny sposób. Padło na malucha, jako na symbol polskiej motoryzacji. Nastawiamy się na to, że polonia będzie nam pokazywała miejsca nieznane z przewodników" - mówi Kamil.

Właśnie podróżnicy rozpoczęli zbieranie pieniędzy na tę wyprawę. "Pomysł był taki, żeby sprzedać mój samochód, którym jeżdżę na codzień. Znajomi jednak powiedzieli, że szkoda samochodu, bo fajny. Powiedzieli, żeby powstał projekt na portalu Polak Potrafi. Każdy może nas tam wesprzeć" - tłumaczy młody podróżnik.

Na podróż potrzeba ponad 15 tysięcy złotych. Najwięcej będzie kosztował transport malucha w kontenerze za ocean. Para przed podróżą planuje także generalny remont fiata. W podróż zabierze też masę części zamiennych. Więcej informacji możńa znaleźć TUTAJ.

 

 

(Marek Mędela/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

349408

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię