Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Radiowy Klub Książki w Bochni

  • Kultura
  • date_range Czwartek, 2017.05.18 14:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:49 )
Spotkanie Radiowego Klubu Książki rozpocznie się 19 maja o godz. 17:15 w Bibliotece Publicznej w Bochni. Retransmisja spotkania w Kole Kultury 25 maja po g. 22.

Fot. dzięki uprzejmości DKK w Bochni

W ramach naszej akcji promocji czytelnictwa Radiowy Klub Książki odwiedzi 19 maja Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni. Działający tam Dyskusyjny Klub Książki obchodzi w tym roku 10-te urodziny i skupia miłośników książek, którzy bardzo się między sobą różnią. Łączy ich natomiast litearcka pasja:

"Klubowicze mają od lat 30 do nawet 60. Wśród nas są poloniści, bibliotekarze, a nawet malarze pokojowi i gospodynie domowe. Raczej dysktujemy o głębszej, bardziej ambitnej literaturze" - mówi Beata Truś-Gierczyk.

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych B-Mole obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia. Grupa liczy 8 osób, które wzajemnie się inspirują i lubią, spotykają nie tylko w Bibliotece, ale również prywatnie. Ich zainteresowania są bardzo szerokie i nie ograniczają się wyłącznie do literatury, czego wyrazem jest coroczne spotkanie podsumowujące zwane Bardzo Subiektywnym Przeglądem Kulturalnym. W jego trakcie każdy Klubowicz dzieli się z pozostałymi swoimi odkryciami literackimi, muzycznymi, filmowymi, a ostatnio nawet… kulinarnymi! Każdy może opowiedzieć o swoich odczuciach i wrażeniach wywołanych przez różne sytuacje społeczne, wydarzenia kulturalne czy sportowe. 
Klub preferuje ambitną beletrystykę, biografie i nie stroni od klasyki. Podczas najbliższego spotkania omówiona zostanie książka Larsa Saabye Christensena „Beatlesi” – w Norwegii powieść kultowa. Przekonamy się, czy kultową nazwą ją również polscy odbiorcy. 
Bocheński Klub dla dorosłych zaprasza na swój profil na facebooku (nazwa użytkownika: DKK B-Mole Bochnia; adres - https://www.facebook.com/DKK-B-Mole-Bochnia-623834764406758/?ref=bookmarks), na którym zamieszcza fotorelacje ze swoich spotkań. Ponadto czeka na nowych uczestników - starszych i młodszych pasjonatów czytania. Nieważne, jakie książki lubisz. Czytasz i to jest wspaniałe! Nie wstydź się do tego przyznać!

Beata Truś-Gierczyk- moderatorka Klubu

 

Fot. dzięki uprzejmości DKK w Bochni

 

 

(Katarzyna Fortuna/ew)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię