Przed nami pełen emocji wieczór - kolejna edycja Marki Radia Kraków!

Mimo, że sezon dopiero się rozpoczął na naszej liście są premiery i wernisaże w najważniejszych krakowskich galeriach i teatrach. Będziemy mówić o nowościach w Teatrze im. Słowackiego i w Starym Teatrze. Wrócimy do premiery opery Pawła Mykietyna na Sacrum Profanum. Rozważymy Triennale Grafiki, otwarcie po remoncie kamienicy Szołayskich, i nowe pokazy w Głównym Gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie.

Początek sezonu w krakowskich instytucjach kultury był bardzo mocny. Większość liczących się teatrów, muzeów i galerii przygotowała znaczące nowości. Na pewno zwrócimy uwagę na odnowioną kamienicę Szołayskich w Muzeum Narodowym. Ekspozycja robi wrażenie, ale wielu widzów zapytuje o Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, które mialo tam dotąd swoją siedzibę. Wystawa guru europejskiego komiksu Grzegorza Rosińskiego w Muzeum Manggha cieszy, ale i nieco zaskakuje - czy kiczowate piękności o bujnych kształtach i przeładowani testosteronem wojownicy to odpowiedni bohaterowie dla muzuem, pokazującego z reguły dzieła sztuki najwyszej klasy? Albo Triennale Grafiki... wielka impreza, ale czy jego formuła nie wyczerpała się w poprzedniej epoce?
Jedna z krakowskich blogerek, analizując niedawno zawartość magazynów kulturalnych w krakowskich mediach, napisała, że Koło Kultury w Radiu Kraków to program najbardziej... kontrowersyjny. Podoba nam się to! Obiecujemy, że jak zwykle nie zabraknie wyrazistych opinii i mocnych sądów.

"Marka Radia Kraków, czyli "wiemy, co dobre". Dla zwycięzcy - kampania reklamowa na naszej antenie. Zapraszamy do Koła Kultury ew wtorek po 21.00.

Markę Radia Kraków przyznaje jury w składzie: Justyna Nowicka (Radio Kraków), Joanna Targoń ("Gazeta Wyborcza"), Magdalena Huzarska-Szumiec ("Gazeta Krakowska"), Łukasz Gazur ("Dziennika Polski")oraz Krzysztof Glondys (Telewizja Kraków).


Lista wydarzeń wrześniowych:

- "Pacjent EGBDF"w Słowackim reż. Jarosław Kilian

- "Chłopcy" reż. Adama Nalepa
„Śmierć i zmartwychwstanie świata” w reż. Eweliny Marciniak.

- wystawy w Muzeum Narodowym: "Zamieszkanie", "Zawsze młoda. Sztuka ok. 1900" w Kamienicy Szołayskich

- Grzegorz Rosiński w Muzeum Manggha

- Międzynarodowe Triennale Grafiki

- "Król Lear" Pawła Mykietyna na Sacrum Profanum.