Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Krzysztof Kiwerski w "Pryzmacie" - jubileuszowo

Znany krakowski malarz, grafik komputerowy , twórca filmów animowanych 50.lecie pracy twórczej i 75.lecie urodzin świętuje nową wystawą w galerii ZPAP "Pryzmat" w Krakowie zat. „Bez kuratora”. Wystawa jubileuszowa nie jest jednak retrospektywą twórczości Krzysztofa Kiwerskiego a pokazem najnowszych prac wciąż aktywnego twórcy.

KRZYSZTOF KIWERSKI

 

Urodzony w 1948 w Poznaniu,. Studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uprawia malarstwo i grafikę komputerową i motion graphics, zrealizował 40 filmów animowanych w tym cztery pełnometrażowe. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Danii, Szwecji, Japonii, Turcji, Grecji, Jugosławii, Austrii. Zrealizował ponad 60 wystaw indywidualnych m.in. w Krakowie, Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Zamościu, Częstochowie, Olsztynie, Genewie. Udział w licznych festiwalach filmowych m.in. w Poznaniu, Krakowie, Oberhausen, Annecy, Cannes, Huesca, Tours, Chicago, New York, za filmy otrzymał 25 nagród i wyróżnień. Jest laureatem także kilkunastu nagród  na twórczość malarską m.in : otrzymał II nagrodę na VII Festiwalu Współczesnego Malarstwa Polskiego w Szczecinie, Brązowy i Srebrny Medal na ogólnopolskich wystawach malarstwa "Bielska Jesień", "Grand Prix" na ogólnopolskiej wystawie "Spotkania Krakowskie", Medal St. Wyspiańskiego na Salonie Malarstwa Krakowskiego, nagrodę regulaminową na V Biennale Grafiki w Sapporo, „Grand Prix" na V  Międzynarodowym Triennale Sztuki „Sacrum". ”Grand Prix „na wystawie 100-lecia ZPAP w Krakowie. Odznaczony Srebnym Orderem „ Gloria Artis”. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Szczecinie, Muzeum Miasta Łodzi, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Krakowa, Galerii BWA Kraków, Białystok, oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. 

Autor:
Jolanta Drużyńska

Opracowanie:
Jolanta Drużyńska

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię