Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Kantata na cztery skrzydła" w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie

  • Marcin Golec
  • date_range Czwartek, 2022.05.26 20:44 ( Edytowany Czwartek, 2022.05.26 20:50 )
To już ostatnia w tym sezonie premiera Teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie. W sobotę 28 maja na tarnowskiej scenie sztuka Roberta Bruttera pt. "Kantata na cztery skrzydła" w reżyserii Ireneusza Pastuszaka

mat.pras. Teatru im L. Solskiego

mówi Ireneusz Pastuszak
To już ostatnia w tym sezonie premiera Teatru imienia Ludwika Solskiego w Tarnowie. W sobotę 28 maja na tarnowskiej scenie sztuka Roberta Bruttera pt. "Kantata na cztery skrzydła".
- Kameralny spektakl na trójkę aktorów szczególnie powinien spodobać się tym, którzy szukają odpowiedzi na trudne pytania, zwłaszcza wtedy, gdy los się do nich nie uśmiecha - zachęca Ireneusz Pastuszak, reżyser jednocześnie jeden z aktorów grający w przedstawieniu. 
"Kantata na Cztery Skrzydła" - to zabawna opowieść o kobiecie, która w momencie kryzysu postanawia się ... powiesić. W postać wcieliła się Kinga Piąty. Dwa Anioły: doświadczony Amhiel - Ireneusz Pastuszak i młody, początkujący Beathiel - Piotr Hudziak na różne sposoby starają się odwieść ją od tego pomysłu. Argumenty za życiem, szczęściem i sensem są tematem tej opowieści.

---------------------------------

Kiedy wydaje nam się, że już wszystko wiemy o sobie, o świecie, który nas otacza i jesteśmy pewni tego co nas czeka, zwłaszcza wtedy, kiedy to wszystko jest mało optymistyczne, a wręcz tragiczne, wtedy w najmniej oczekiwanym momencie pojawia się on – twój Anioł Stróż, by ci pomóc, by cię uratować. Czy jest to niebiańska istota, która przyszła z zaświatów? Czy też jakaś wewnętrzna siła przetrwania drzemiąca w nas samych, która pomaga odzyskać utraconą nadzieję…?

M.G/jd

Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Jolanta Drużyńska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3441469

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię