Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Znamy zwycięski projekt na zagospodarowanie krakowskiego Zakrzówka. ZOBACZ

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2016.10.17 08:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:56 )
Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił wyniki internetowego głosowania na projekt koncepcji zagospodarowania Zakrzówka. Pierwsze miejsce z liczbą niemal 9 tysięcy głosów zajęła praca nr 1. "Najwięcej głosów zdobyła praca, która wygrała także w konkursie ocenianym przez profesjonalistów. Cieszymy się, że mieszkańcy to potwierdzili. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie na projekt budowlany z uzyskaniem wszystkich pozwoleń" - mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Prace na Zakrzówku mają ruszyć na wiosnę. Posłuchaj rozmowy z Piotrem Kempfem z Zarządu Zieleni Miejskiej
Zwycięski projekt zagospodarowania Zakrzówka

Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej ma ogłosić przetarg na projekt budowlany Zakrzówka. To oznacza, że dopiero wtedy pojawią się dokładne ustalenia dotyczące ostatecznego wyglądu tego terenu. Czy głosowanie internetowe nie było zatem wyborem w ciemno? "Projekt koncepcyjny to jest jakaś wizja, która będzie w dużym stopniu realizowana. Głosowanie było nad pewną filozofią. To nie jest takie głosowanie czy ścieżka pójdzie w lewo czy w prawo. Wszystko wyjdzie na etapie prac projektowych projektu wykonawczego" - tłumaczy Piotr Kempf.

Pierwotnie głosowanie miało ruszyć 15 września, ale zostało ono opóźnione o dwa tygodnie na wniosek organizacji ekologicznych. Te postulowały, żeby pod głosowanie zostały poddane wnioski z uwzględnionymi uwagami komisji konkursowej. Ostatecznie mieszkańcy Krakowa zagłosowali nad czterema projektami dla Zakrzówka, ale zwycięski projekt i tak zostanie jeszcze zmieniony zgodnie z uwagami ekologów.

Cztery najlepsze prace wybrali krakowscy architekci i przedstawiciele władz Krakowa. "Był to konkurs na piękną i dobrą architekturę, ale przede wszystkim na architekturę podporządkowaną idei parku. Układ parku, jego walory ekologiczne i krajobrazowe. To specyficzne miejsce. Jest też czynnik społeczny. To ważne miejsce dla mieszkańców Krakowa" - tłumaczy profesor Krzysztof Biega, przewodniczący jury konkursowego.

Autorzy najlepszych projektów dostali nagrody pieniężne. Co ciekawe, jurorzy nie przyznali pierwszego miejsca, bo żaden projekt nie był aż tak dobry. Przyznano za to: II nagrodę (80 tysięcy złotych), dwie III nagrody (50 tysięcy złotych) i wyróżnienie (20 tysięcy złotych).

Przypominamy: Debata otwarta w Radiu Kraków. Jaki Zakrzówek?

 

 

 

 

(Joanna Orszulak/rk/ko)

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię